Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Lokalita: Police nad Metují
Začátek: 17. 5. 2021
Konec: 31. 5. 2021
Tel.: +420 491 421 346
E-mail: info@pellyhodomy.cz

Polická zelňačka 2021: Uvař si svou zelňačku

Datum konání: 21. - 28. 5. 2021
Místo konání: ONLINE / Police nad Metují

Vážení příznivci zelných hlávek, přes veškerou snahu nejsme schopni říci, zda nám bude umožněno sejít se v hojném počtu na polickém rynku. Poslední květnovou sobotu 29. 5. by se měl konat již 5. ročník tradičního klání o nejlepší Zelňačku.
Proto Vás v tento čas zveme k dobrovolné účasti na „on-line“ hře: Uvař si svou zelňačku.
Pravidla prvního úkolu jsou jednoduchá.
V Informačním centru Pellyho domů si v termínu od 17. 5. 2021 vyzvednete plán hry, který Vás provede naším městem a přilehlým okolím. Na stanovištích naleznete jednotlivé „zelné listy“ – kousky fotografie z jednoho z ročníků Zelňačky. Vaším úkolem bude sestavit „zelnou hlávku“ - celý obraz. Projít všechna místa, kde jsou „zelné listy“ umístěny, Vám pomůže plán hry s úkoly a nápovědou.
Druhým úkolem je uvařit zelňačku – samozřejmě tu nejlepší – s rodinou nebo třeba s přáteli. Pravidla jsou klasická. Vařit nejlépe na ohni, samozřejmě jak komu možnosti dovolí. Množství polévky není určeno ani není omezeno. Pokud je to možné, vyvarovat se přípravy v kuchyni. Důležité je zdokumentovat průběh vašeho snažení a samozřejmě především výsledek. Zde upozorňujeme, že mají šanci na vítězství a výhry i ti, kdo nevládnou kuchařským uměním, jelikož se bude hodnotit především vaše kreativita, humor, s jakým k úkolu přistoupíte, a všeobecně dobrá nálada, která na nás jistě bude dýchat z vašich fotografií.
Prvotní odměnou vám bude chutná krmě a zážitek s rodinou a přáteli. To však není vše. Protože letos nebudeme moci vaše kulinářské výtvory ochutnat, zašlete nám fotografie z vašeho snažení a jeho výsledek. Tedy fotografii složeného obrazu z prvního úkolu, fotografii hotové a nazdobené zelňačky a fotografie dokumentující přípravu a vaření. Přidejte vtipný komentář, napište, jak jste si to užili, popis Vašeho týmu a kontaktní informace. Zašlete celkem maximálně sedm fotografií. Odborná porota vše zhodnotí a podle tajného klíče určí tři nejlepší, které také ohodnotí a odmění hodnotnými cenami (malá nápověda – doufáme, že budete sršet vtipem a humorem). Vyhlášení výsledků bude veřejné. Kdy proběhne, se dozvíte.

Kdy že se to celé bude konat?

Herní plány si můžete vyzvednout od pondělí 17. 5. v IC Pellyho domů, podle aktuální otevírací doby (v závislosti na opatřeních). Vařit můžete kdykoliv, od startu do uzavření soutěže. Start bude 21. 5. 2021 v 15:00, kdekoliv.

Uzavření celé soutěže proběhne 31. 5. 2021 v 11:30 – příspěvky zaslané po tomto termínu se již nebudou započítávat do soutěže.
 
Na závěr připomínáme, že na prvním místě je bezpečnost a dodržování opatření. Vše tedy, prosíme, provádějte v souladu s možnostmi a opatřeními, které nám v době konání budou stanovovat oficiální platná nařízení.

Zde si dovolíme citovat: „Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat.“ J. Cimrman
 

Praktické informace:

  • Kam soutěžní příspěvky poslat? Na adresu: kultura@policko.cz
  • Kdy je IC v Pellyho domech otevřeno? Naleznete na: www.pellyhodomy.cz
  • Kdy se soutěží? Od 15:00 21. 5. 2021 do 11:30 31. 5. 2021
  • Kolik členů má mít tým? Kolik chcete (jen dbejte na nařízení)
  • Co se hodnotí? Především humor a společný zážitek, jde nám o to, abyste si to užili
  • Potřebujete se zeptat? Napište na adresu: kultura@policko.cz

Místo konání
Police nad Metují

Police nad Metují

Město Police nad Metují se nachází v náchodském okrese. Geologický vývoj tohoto území ovlivnil nejenom vznik unikátní krajinné oblasti, ale podmínil i vznik jednoho z nejvýznamnějších rezervoárů podzemní pitné vody, s významným vodohospodářským využitím

Detail místa
Vyhledat místo


CZ