Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Začátek: 11. 5. 2024, 09:00

Sobota 11. května 2024

 

Délka trasy vycházky: cca 13 km 

Odhadovaná doba: cca 6 hodin

Orientační převýšení trasy: 516 m

 

Prohlédněte si trasu na mapě

 

Doporučujeme pevnější turistickou obuv.

GPS souřadnice:
50°38'42,316"N
16°14'25,213"E

 
REZERVUJTE SI ÚČAST na:
nebo tel. 731 190 228
 
Účastnický poplatek: 
dospělí 100,- Kč, děti 50,- Kč
 
Maximální počet účastníků: 25

Terénní exkurze S geologem na hřeben Javořích hor

V sobotu 11. května 2024 v 9.00 hodin vyrazíme od kostela sv. Anny ve Vižňově na náročnější geologickou výpravu za sopečnou historií Broumovska na hřeben Javořích hor.

Pro začátek si hned vedle vižňovského kostela sv. Anny, na kterém díky prozatím omšelé fasádě zjistíme různorodost používaného stavebního kamene z 18. století, prohlédneme zdařilou venkovní geologickou expozici Geopark Vnitrosudetská pánev Vižňov. Kolem opuštěného a lesem již pohlceného lomu Vižňov s mohutnými výchozy specifických vyvřelých hornin - ignimbritů se pustíme do náročnějšího stoupání na nejvyšší vrchol Javořích hor - Ruprechtický Špičák. Užijeme si panoramatické výhledy z vrcholové rozhledny na různorodé geomorfologické útvary Broumovska i jeho širšího okolí. Po cestě s různobarevnými sopečnými horninami pod nohami sestoupíme do Ruprechtic a najdeme výchoz vrstvy ruprechtického vápence s živočišnými fosíliemi. Přes osadu Pomeznice se vrátíme zpět do Vižňova. 

Místo konání
Kostel sv. Anny, Vižňov

Kostel sv. Anny, Vižňov

Původní dřevěný kostel ve Vižňově je v nejstarších pramenech uváděn již v první polovině 14. století. Do třicetileté války byl farním, poté se stal filiálním s příslušností do Vernéřovic.

Detail místa
Vyhledat místo


CZ