Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání

Náš tým


Ing. Stanislav Stařík

geolog a manažer Geoparku Broumovsko
 
 
Vystudoval obor "Geologické mapování, vyhledávání a průzkum ložisek užitkových nerostů" na Moskevském geologicko-průzkumném institutu (MGRI). Zúčastnil se geologicko-průzkumných expedic v oblastech horské tajgy jižního a polárního Jakutska (dnes Republika Sacha v Ruské federaci). Pracoval jako důlní geolog na dole Rožná I (původně důl Karel Havlíček Borovský) v Dolní Rožínce na Českomoravské vrchovině, externě spolupracoval na zpracování hydrogeologické a inženýrsko-geologické dokumentace. V rámci digitálního mapování pro GPS navigační systémy působil pracovně ve Spojených arabských emirátech a na Slovensku. Absolvent ICV - Marketing CIMA-A a Mercuri International - Key Account Management. Manažerské praxe v Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Ruské federaci, Ukrajině. Pracovní, studijní a poznávací cesty do Turkmenistánu, Kazachstánu, Uzbekistánu, Gruzie, Arménie, Ománu, Řecka, do Alp, na Kavkaz, Krym, Ťan-Šan, Ural, Sibiř, ruský Dálný východ aj.
V Geoparku Broumovsko zajišťuje pořádání terénních komentovaných exkurzí, přednášek a geovědních programů, rozšiřování a aktualizaci obsahu webových stránek, fotodokumentaci atraktivit a aktivit Národního geoparku Broumovsko, pravidelnou publikaci popularizačních a propagačních článků, spolupráci s geovědními institucemi a místními subjekty v cestovním ruchu, údržbu geologických lokalit a další činnosti pro podporu a rozvoj geoturistiky v oblasti Broumovské vrchoviny.
 
e-mail: stanislav.starik@broumovsko.cz
mob.: +420 731 190 228
 
 

Michal Hrubý

odborně proškolený geoprůvodce
 
 
Zkušený milovník a propagátor celoroční turistiky a trampingu, nadšený podporovatel geoturistiky. Zanícený znalec nejen významných přírodních památek a geologických zajímavostí, ale i nevšedních skalních zákoutí a historických památek Broumovska. Jako geoprůvodce se orientuje především na tematické geoturistické exkurze a komentované prohlídky skalních měst Adršpašsko-teplických skal, Broumovských stěn nebo Ostaše. Zájmový sběratel minerálů a obdivovatel geologických procesů.
 
e-mail: geopark@broumovsko.cz


CZ