Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


  • Poznávací vzdělávací program pro veřejnost, školní a zájmové skupiny.

GPS souřadnice:
50°36'54,929"N
16°7'22,108"E

 

  • Prohlídková trasa: cca 2,2 km
  • Doba prohlídky: cca 2,5 hodiny
  • Cena: 200,-Kč/dospělá osoba, 100,-Kč/děti od 7 do 15 let

Komentované prohlídky Adršpašských skal s geoprůvodcem

Zajímá vás, jak vznikaly Adršpašské skály, co je pískovec, jak vypadalo zdejší pravěké moře, nebo co se dá všechno z kamenů vyčíst?

Vydejte se do Adršpašských skal na komentovanou prohlídku s geoprůvodcem Národního geoparku Broumovsko. Můžete na ní poznat zdejší unikátní skalní město z netradičního geologického pohledu a objevit ve skalách ukrytá mnohá tajemství.

Geoprůvodce vám během asi tříhodinové komentované prohlídky mimo jiné prozradí, kde se ve zdejším kraji vzaly mohutné vrstvy pískovců, jak z nich za miliony let příroda vypreparovala labyrinty skalních měst, proč jsou skály různých barev a tvarů, a jací živočichové obývali teplé druhohorní moře, rozprostírající se v dávných dobách na území dnešního Broumovska.

V období září - červen vám zajistíme prohlídky v dohodnutém termínu pro skupiny minimálně 10 návštěvníků na základě rezervace alespoň 10 dní předem.

Prohlídku si objednejte na e-mailu: geopark@broumovsko.cz

V prázdninovém období červenec - srpen probíhají komentované prohlídky s geoprůvodcem pravidelně každý čtvrtek od 16.00 hodin.

Vyhledat místo


CZ