Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Začátek: 25. 5. 2024, 08:30

Sobota 25. května 2024

 

Délka trasy vycházky: 11​ km 
Odhadovaná doba: cca 6 hodin
Orientační převýšení trasy: 331 m

Náročnost trasy: střední


Prohlédněte si trasu na mapě

GPS souřadnice:
50°31'3,173"N
16°20'28,012"E

 
REZERVUJTE SI ÚČAST na:
nebo tel. 731 190 228
 
Účastnický poplatek: 
dospělí 100,- Kč, děti 50,- Kč
 
Maximální počet účastníků: 15 (omezení z důvodů bezpečnosti prohlídky prostoru činného lomu)

Terénní exkurze S geologem za božanovským pískovcem

V rámci tradičních Dnů národních geoparků se v sobotu 25. května 2024 vydáme na již oblíbený geoturistický výlet S geologem za božanovským pískovcem. Vyrazíme v 8.30 hodin z turistického parkoviště "u zvoničky" v Horním Božanově.

Pro velký zájem se opakovaně vydáme na netradiční komentovaný mezinárodní geovýlet S geologem za božanovským pískovcem. Hlavním cílem tohoto geovýletu bude prohlídka činného božanovského lomu, ve kterém se již déle než 100 let těží jeden z nejkvalitnějších pískovců v Čechách. Lomem nás s fundovaným výkladem provede a seznámí s technologií těžby i zpracování místního pískovce přímo vedoucí provozu pan Josef Cibulka. Během geovýletu si prohlédneme a osaháme i další geologické zajímavosti nejjižnějšího cípu Broumovské kotliny a těsně sousedícího polského městečka Radków. Odlehlým úbočím Broumovských stěn sestoupíme k radkowské přehradě Zalew, prohlédneme si zánovní venkovní geologickou expozici Geopark Radków, vystoupíme na vyhlídkovou plošinu Guzowata a z Božanovského vrchu se pokocháme výhledy na unikátní geomorfologii krajiny Broumovska. A věřím, že i tentokrát najdeme místní krvavě červené polodrahokamy – karneoly. A užijeme si krásný jarní den.

Místo konání
Božanov

Božanov

Obec Božanov se rozkládá podél Božanovského potoka pod Broumovskými stěnami na hranici s Polskou republikou. Dominantou obce a okolní krajiny je vrch Koruna (769 m n. m.) v Broumovských stěnách, který poskytuje

Detail místa
Vyhledat místo


CZ